TALSİ GÜNEŞİ ALANYADA


Açıklama: Alanyada, 12. Uluslararası Alanya Turizm ve Sanat Şenliği coşkusu devam ediyor. 6 ülkeden Kardeş Şehir Belediye Başkanları, Sorumluları ve beraberinde gelen 50 kişilik heyetin katılımıyla başlayan şenlikte bugün Letonya Gecesi yaşandı.
Kategori: Kültür
Eklenme Tarihi: 29 Mayys 2012
Geçerli Tarih: 28 ?ubat 2024, 20:07
Site: ALANYA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
URL: http://aldosk.org.tr/haber_detay.asp?haberID=181


Alanya’da, 12. Uluslararası Alanya Turizm ve Sanat Şenliği coşkusu devam ediyor. 6 ülkeden Kardeş Şehir Belediye Başkanları, Sorumluları ve beraberinde gelen 50 kişilik heyetin katılımıyla başlayan şenlikte bugün Letonya Gecesi yaşandı.

Kendi ülkelerinin kültürlerini Alanya’da sergileyen kardeş şehirlerin etkinlikleri Alanyalıların büyük beğenisini kazandı. Letonya yılı olarak kutlanan 12. Uluslararası Turizm ve Sanat şenliği etkinliklerinin ikinci gününde Talsi’den gelen heyet kendi aşçıları ile Filika Restaurantta hazırladıkları geleneksel yemek çeşitlerini Stantlarda sergiledi.
Letonya Trimis Genç Müzik Gurubunun şarkıları eşlinde davetlilere Letonya’nın damak tadını yansıtan yemek ve tatlıların ikram edildiği gecede Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve Talsi Belediye Başkanı Miervaldis Kroyovs Letonya’nın geleneksel yeşil tacını giydi.
Sahilde yakılan ateşin ardından Başkan Sipahioğlu ve Kardeş Şehir Belediye Başkanları kendi şehirlerinin simgesi olan hediyeleri takdim ettiler.

Bu şenliğin en güzel yanının Alanya'daki insanların turizmin değerleriyle buluşturulması olduğunu kaydeden Sipahioğlu, amaçlarının kardeş şehir temelinde Alanya'yı dünya ile buluşturabilmek olduğunu söyledi. Sipahioğlu, "Bu konuda her yıl bir ülkeyi seçiyoruz. Geçen sene Finlandiya idi. Bu sene de Letonya oldu. Letonyalıların yiyecek-içeceklerini, giyimlerini ve oyunlarını Alanya’da da sergilemiş olduk." dedi.