Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı


Açıklama: Yeni parkurlar, yeni katılımcılarla sağlıklı yaşam için hareket yılı 2014 ve devam eden yıllarda da sadece hastanelerde değil, doğada da sağlık için bir aradayız.
Kategori: Bisiklet
Eklenme Tarihi: 17 ?ubat 2014
Geçerli Tarih: 04 Ekim 2023, 05:35
Site: ALANYA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
URL: http://aldosk.org.tr/haber_detay.asp?haberID=217


Sağlık Bakanlığının “Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı” projesi kapsamında her ay yürüyüş etkinliği yapacak olan sağlık çalışanları ile Alanya Doğa Sporları Kulübü olarak aynı haftaya denk gelen yürüyüş etkinliklerimizi Alanya Belediyesinin de destekleri ile birlikte yaparak sağlık çalışanlarına ve diğer katılımcılara destek olmak istedik.
Yeni parkurlar, yeni katılımcılarla sağlıklı yaşam için hareket yılı 2014 ve devam eden yıllarda da sadece hastanelerde değil, doğada da sağlık için bir aradayız.

Bu haftanın yürüyüş parkuru:
Mahmutlar Beldesi, Cebeli Reis dağı, Laertes Ören yeri başlangıç noktası olmak üzere 7km yürüyerek yamaç paraşütü uçuş (take off) noktasına ulaşılacak. Keyfi ihtiyaçlar giderildikten sonra tekrar 7km yürüyerek geri dönüş başlayacaktır.
Yeni Katılımcıların rahat ve spor giyinmeleri yanlarına yeterince su veya sıvı gıda ile birlikte muhtemelen öğle yemeği için atıştırmalık bir şeyler almaları tavsiye olunur.
Hareket yeri: Atatürk Anıtı önü
Hareket saati : 08:00
Hareket Tarihi: 23 Şubat 2014