ALANYA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
ANASAYFA TARİHÇE GEZİ TAKVİMİ FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER ÜYELİK İLETİŞİM EDİTÖR GİRİŞ

Maps-Harita

bookingRESİM GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

LİNKLER
 


  
   


 

BİLGİLER

Bilgiler

             

Risklerin Kabulü ve Muafiyet Belgesi Sözleşmesi

 
ALDOSK ve anlaşmalı organizatör firmaları tarafından düzenlenen macera gezilerine katılmama izin verildikten sonra merkezin imkânlarını, malzeme ve ekipmanlarını kullanırken şahsıma ika olunacak yaralanma, ölüm ve her türlü bedeni zararlardan dolayı ne benim ne de ailemin, mirasçılarımın veya vekillerimin, ilgili tarafları (çalışanlar, yetkilileri, yöneticileri veya ilişkili diğer organizasyonları (aktivitelerde kullanacağım malzeme, donanım veya araç sağlayıcıları) sorumlu tutmayacağını kabul ve beyan ederim.Ciddi problemler için hastahane veya tıbbi tesislere ulaşım kimi durumlarda zor, uzun ve masraflı olabilmektedir. 

ALDOSK ve organizatör firmalarının geziye katılmamdan kaynaklanacak herhangi bir kurtarma, tahliye veya tıbbi masraflardan dolaylı veya dolaysız hiçbir şekilde sorumlu değildir ve bunu  burada açıklar ve kabul ederim.Bütün masraflar benim sorumluluğumdadır.

ALDOSK, katılımcının sağlığı veya hareketleri gezinin güvenliğini, düzgün işlemesini ve zevkini tehdit ediyorsa kişi veya kişilerin geziye devam etmesine engel olma hakkını saklı tutmaktadır.  Bu tarz bir red veya iptal etme durumunda ALDOSK ve anlaşmalı firmaları geri ödeme veya transfer yapmak tazminat ödemek zorunda değildir. 
ALDOSK, bütün katılımcılar tarafından da kabul edilir ki, herhangi bir sebepten dolayı (hava ve deniz koşulları, teknik arıza, yetersiz rezervasyon v.b.) gezi ve/veya gezilerde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.
Gezi değişikliklerinden doğabilecek herhangi ekstra masraf, katılımcının sorumluluğundadır.
ALDOSK, üye ve sporcularını, çalışanlarını, yetkililerini, yöneticilerini, vekillerini, anlaşmalı olduğu kişi/kuruluşları veya birlikte çalıştığı kişi/kuruluşları gezi ile ilgili ve/veya geziye katılmamdan doğabilecek her hangi bir ve tüm sorumluluktan muaf tuttuğumu kabul ederim.
Bu belge ile beraber özellikle iptal ve geri ödeme, depozito ve ödemeler, sigorta, konaklama, kişisel sorumluluk ile ilgili bilgi içeren Koşullar ve Şartlar belgesini okudum, tamamıyla anladım ve kabul ettim. 

ALDOSK ve yukarıda adları gecen yardımcı kuruluşları, kişileri ve yöneticiler organizatör firmaları ile benim aramda çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlıkta aşağıdaki koşulların geçerli olacağını kabul ederim:

A. Taraflar arasında çıkabilecek herhangi bir sorun Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre ele alınacak, yorumlanacak ve çözülecektir
B. Katılımcı tarafından talep edilebilecek tazminat miktarı hiçbir durum ve şartta ALDOSK  tarafından organize edilen etkinliğin hava ve kara ulaşım masraflarını aşamaz.  
 

Risklerin Kabulü

 
Seçtiğim gezide katılımcı olarak yaralanma, gecikme ve beklenmeyen olayların oluşabileceği uzak, ücra ve sapa yerlere yapılacak yolculuklarda meydana gelebilecek tehlikeleri ve riskleri kabul etmekteyim. 

Bu belgeyi imzalayarak, kendi can güvenliğimle ilgili sorumluluklarımı kabul etmekteyim ve doğabilecek her türlü tehlike ve kazadan, T:C kanunlarının verdiği en geniş yetki anlamında, ALDOSK,yöneticilerini ve  organizatör firmalarını muaf tutmaktayım.

Bu belge de adı geçen gezi veya gezilere kendi isteğim ile katılmış olup ücra, sapa ve uzak bölgelere ve yabancı ülkelere yapılacak yolculukların çeşitli riskler ve tehlikeler içerdiğini ve bununla da sınırlı olmadığını kendi rızamla kabul etmekteyim. Doğa güçleri, kazalar veya tıbbi müdahalenin zor veya mümkün olmadığı durumlarda hastalık, sağlanan tıbbi müdahalenin yeterliliği, Türkiye standartlarına göre bakımı veya onarımı yapılmamış yollar, patikalar, otel, pansiyon, araçlar, tekneler veya diğer taşıtlar yüksek irtifa, yerel huzursuzluk veya terörizm, hazırlıklı olmadığım fiziksel çaba, alkollü ve alkolsüz içki tüketimi veya ihmal (lakayt, istem dâhilinde veya hilekâr davranış olmayan) Macera gezilerinin keyif ve heyecanı gezinin içindeki risk ve normal günlük yaşantıda kabul edilebilir güvenlik seviyesinin dışında olmasından kaynaklanıp benim bilinçli ve gönüllü olarak bu veya benzeri geziye katılma sebebim olduğunu bilir ve beyan ederim.
Grup halinde seyahat etmenin her zaman değişik arzulara, seyahat hedeflerine, kişilikler ve grup üyelerinin fiziksel kapasitelerine uyum sağlamayı gerektirebileceğinin bilincindeyim.
Tur liderinin iyi niyet, dürüstlük ve yetkisi doğrultusunda hareket edebileceği ve grup güvenliği için kararlar alabileceği ve alınan kararların kişisel memnuniyet sağlayamayacağı fakat grubun tümünün güvenliği için gerekli olduğu konusunda aydınlatıldım.

Yukarıda bahsi geçen grup seyahati durumlarını onaylayıp kabul ederim ve ALDOSK ve organizatör firmaları herhangi veya her türlü sorumluluktan muaf tutarım.
Bütün gezi başvurularının Alanya  Türkiye’de bulunan ALDOSK  tarafından kabulüne bağlı olduğunu bilir ve kabul ederim.

Ben, bu belgeyle, meydana gelebilecek herhangi bir şahsi yaralanma, maddi manevi zarar ve tedbirsizlik ve dikkatsizlikle ölüm gibi tüm sorumluluklardan kendim sorumlu olduğumu aşağıda paraf ederek beyan ve kabul ederim.

Psikolojik, fiziksel ve diğer tüm hususlarda bu macera gezisine katılmak için uygun olduğumu ve eğer varsa sağlık formunda belirttiğimin dışında herhangi özel tıbbi gereksinime duymadığımı, tüm tıbbi ve hayat sigortasından ve tahliye masraflarından sorumlu olduğumu aşağıda paraf ederek beyan ve kabul ederim:

Önceki paragrafların başıma gelebilecek zararlar konusunda adil ve akla uygun sınırlandırmalar olduğunu aşağıda paraf ederek beyan ve kabul ederim:

Bu belgeyi tamamen okudum ve anladım.

Risklerin Kabulü ve Muafiyet Belgesi’nin kendim ve ALDOSK ve/veya ilgili organizatörleri arasında bir kontrat olduğunu ve kendi isteğim ile imzaladığımı beyan ve kabul ederim.


Tarih ___________________________________________


İmza 1 _________________________________________


İmza 2 _________________________________________


Ben aşağıda adı geçen rüştünü ispat etmemiş kişinin ebeveyni, vasi ve/veya koruyucusu olarak çocuğuma veya vesayetim altında bulunan kişiye bu geziye katılma izni vermekte ve Risklerin Kabulü ve Muafiyet Belgesindeki şartları ve koşulları kişisel ve çocuğum veya vesayetim altında bulunan kişi adına kabul ederim.

 

Aşağıdaki dosyayı doldurktan sonra bize mail atınız  Risklerin Kabulu Anlaşması

Bu sayfa 9772 defa görüntülenmiştir.

GOOGLE TRANSLATE

GALERY

Yörüklerde Göç ve Yasam-106 Ocak 2023

EN ÇOK OKUNANLAR

20 Bisiklet Oyunu


20 BİSİKLET OYUNUHAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

AHEP UNIVERSTY

HESTOUREX

PATRONUMDAN.COM


ÜCRETSİZ İLAN VERhttp://www.tafisa.org/


TAFISAhttp://www.his.gov.tr/


HİS-Herkes için SporVelo city 2021


 

Copyrigt by ALDOSK © 2010 Tüm Hakkı Saklıdır. Ajans haberlerinin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak kesinlikle yasaktır. Portalımızda yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi