ALANYA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
ANASAYFA TARİHÇE GEZİ TAKVİMİ FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER ÜYELİK İLETİŞİM EDİTÖR GİRİŞ

Maps-Harita

bookingRESİM GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

LİNKLER
 


  
   


 

BİLGİLER

VE NİHAYET TELEFERİK

VE NİHAYET TELEFERİK

Tarih 27 Eylül 2012, 16:14 Editör

Teleferik ve Yürüyen Bant Projesi nin ihalesi gerçekleşti.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) Dünya Kültür Mirası Listesi'ne aday Alanya Kalesi’nin ulaşım ağının iyileştirilmesi için Alanya Belediyesi'nin hazırladığı 'Teleferik ve Yürüyen Bant Projesi'nin ihalesi gerçekleşti.

Alanya Belediye Encümeni’nde bugün saat 10.00’da yapılan ihale ile Teleferik ve yürüyen bantın yapımı ve işletilmesi ihalesi gerçekleştirildi. İhaleye Leitner Ropeways Taşımacılık Mühendislik Ltd. Şti. katıldı. Alanya Kalesi’nin trafik ulaşım ağının iyileştirilmesi için Alanya Belediyesi tarafından Damlataş Sosyal Tesisi, Alanya Kalesi ve Ehmedek Kapısı arasında yapılması planlanan Teleferiğin işletmesini Alanya Belediyesi 2032 yılında devralacak. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, yaklaşık maliyeti 18 milyon TL olan ‘Teleferik ve Yürüyen Bant ihalesine katılan firmanın yıllık 60 bin TL + %2,75kira bedeli teklif ederek 20 yıl işleterek Alanya Belediyesi'ne devredeceğini söyledi. Bundan sonraki süreçte, Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından kabul edilecek bir proje yapılacak. Gerekli işlemleri takip eden süreçte teleferik projesi Alanya’mıza kazandırılmış olacak’ ifadelerini kullandı. Ayrıca maliyetinde yüklenici firma tarafından karşılanacağını belirtmiştir.
ALANYA’YA ARTI DEĞER KATACAK
Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ilçenin daha çok kültürel kimliğiyle ön plana çıkması için tophane, kale ve müzeyi ayağa kaldırmak için çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda Alanya Kalesi’ne teleferik ve yürüyen bant yapmak istediklerini belirten Sipahioğlu, kültürel değerlerin daha iyi tanınmasını istediklerini kaydetti. Yapılması planlanan teleferiğinde özellikle kalenin tanıtımı açısından büyük bir etken olacağını ifade eden Sipahioğlu, “Olaya daha bütünlük bakmamız lazım. Belki teleferik Alanya kültürünün daha fazla insanla buluşmasını sağlayacak ama o bölgede Damlataşımız var. Alanya Tersanesi içerisinde oluşturulmaya başlanılan denizcilik ve gemicilik müzesi var. Oralardaki elde ettiğimiz yapılardaki kültürel varlıkları sunacağımız Restorasyon çalışmaları var.” dedi.
Teleferik projesinin doğru bir proje olduğunu vurgulayan Sipahioğlu, Alanya’ya artı değer kazandıracağını söyledi. Teleferik projesinin Alanya’nın pazarlama gücünü daha da yükseltecek, şehirdeki yaşayan ve konaklayanlar için de kaleye böyle bir teknoloji harikası ile dolaşabilmenin imkanlarını sunacağını vurgulayan Sipahioğlu, projenin şehrin sosyal hayatına, kültürel kimliğine artı değerler getireceğini dile getirdi.

Bu haber 3922 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Avrupa Bisiklet Topluluğu, Zagreb'de Bir Araya Geldi

Avrupa Bisiklet Topluluğu, Zagreb'de Bir Araya Geldi ECF Yıllık Genel Kurul Toplantısı 2024: Avrupa'nın bisiklet savunucuları Zagreb'de bir araya geldi Alanya ...

HESTOUREX KAPILARINI ACTI

HESTOUREX KAPILARINI ACTI Kulübümüzün de danışma kurulunda olduğu HESTOUREX de 1. Gün‬ ‪3. #HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor ...

GOOGLE TRANSLATE

GALERY

Yörüklerde Göç ve Yasam-106 Ocak 2023

EN ÇOK OKUNANLAR

20 Bisiklet Oyunu


20 BİSİKLET OYUNUHAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

AHEP UNIVERSTY

HESTOUREX

PATRONUMDAN.COM


ÜCRETSİZ İLAN VERhttp://www.tafisa.org/


TAFISAhttp://www.his.gov.tr/


HİS-Herkes için SporVelo city 2021


 

Copyrigt by ALDOSK © 2010 Tüm Hakkı Saklıdır. Ajans haberlerinin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak kesinlikle yasaktır. Portalımızda yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi