ALANYA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
ANASAYFA TARİHÇE GEZİ TAKVİMİ FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER ÜYELİK İLETİŞİM EDİTÖR GİRİŞ

Maps-Harita

bookingRESİM GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

LİNKLER
 


  
   


 

BİLGİLER

Genclik Merkezi İnşaatı Başlıyor

Genclik Merkezi İnşaatı Başlıyor

Tarih 05 Kasym 2013, 17:35 Editör

Gençlik Merkezi sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapabilecek bir mekan olarak Alanya halkına hizmet verecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile yapılan işbirliği ile mimari projesi Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli Mimar Nurşen Karaduman tarafından çizilen Gençlik Merkezi projesinin ihalesini kazanan Aslan Develioğlu İnşaat ve V.S. inşaat Firma yetkilileri Fahri Develioğlu ile Reis Sümer, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu ziyaret etti. Bakanlık tarafından merkezin ihalesi 5 Ağustos’ta yapılmıştı.

Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Tokuş Bulvarı üzerinde bulunan Milli Egemenlik Stadyumu ile Oba Çayı arasında kalan alanda yerel yönetim ve devlet işbirliği ile hayata geçirilecek Gençlik Merkezi Projesi’nin inşaatı başlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 5 Ağustos 2013 tarihinde açılan ihaleyi kazanan, Aslan Develioğlu İnşaat ve V.S. inşaat yetkilileri, Alanya Destek Hizmetleri ve Spor Müdürü Saim Kanlı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak Gençlik Merkezi İnşaatı için Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu ziyaret etti. Ardından İnşaat yerinde inceleme yapılarak inşaat ruhsatı için belediyeye başvuruda bulunuldu. Fahri Develioğlu ve Reis Sümer; Bu hafta içerisinde başlanacak ve 300 gün taahhüdü bulunan tesisi daha öncesinde bitirmek için çaba sarf edeceklerini söyledi.


Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Sipahioğlu,’Amacı gençlerin ruh ve beden sağlıklarını koruyarak, boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirebilecekleri, sorumluluk bilinçlerinin gelişerek yetenekleri ile ilgili farkındalıklarının artarak, grup çalışmaları ile araştırıcı kimliklerinin ön plana çıkmasını sağlamak olan Gençlik Merkezi sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapabilecek bir mekan olarak Alanya halkına hizmet verecek. 1720 m2’lik taban alanı ve 3440 m2’lik toplam inşaat alanı ile içerisinde basketbol oyun alanı, sahnesi, kulisi olan çok amaçlı salonu, kütüphane, seminer salonu, sergi salonu, derslikleri, Alanya’nın eşsiz kale manzarasına sahip kafesi ile bir yıl içersinde hizmete girecek olan Gençlik Merkezi Projesi’nin ‘Herkes İçin Alanya’ projesi kapsamında engelli kullanımına da uygun olarak tasarlanacak. Yapımı tamamlandığında çevresinde bulunan spor alanları ile birlikte kompleks bir spor merkezi haline dönüşecek olan Gençlik Merkezi, Alanya için farklı bir sosyal ve kültürel odak noktası haline dönüşecek. Böyle bir tesisisin Alanya kazanılmasından dolayı Gençlik Spor Bakanlığına ve Genel Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’dedi.

Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Erdal Tamrak ise ”Gençlik ve Spor Bakanlığının Projesi hayırlı olsun. Gençlerimizin spor faaliyetlerine biran önce kavuşmasını arzu ediyorum.” Diye konuştu..


Bu haber 3987 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

HESTOUREX KAPILARINI ACTI

HESTOUREX KAPILARINI ACTI Kulübümüzün de danışma kurulunda olduğu HESTOUREX de 1. Gün‬ ‪3. #HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor ...

DÜNYA DOPİNGLE MÜCADELE KURALLARI

DÜNYA DOPİNGLE MÜCADELE KURALLARI Dünya Dopingle Mücadele Kuralları 2016 YILI YASAKLILAR LİSTESİ ULUSLARARASI STANDARTLARI

GOOGLE TRANSLATE

Yörüklerde Göç ve Yasam-106 Ocak 2023

EN ÇOK OKUNANLAR

20 Bisiklet Oyunu


20 BİSİKLET OYUNUHAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

AHEP UNIVERSTY

HESTOUREX

PATRONUMDAN.COM


ÜCRETSİZ İLAN VERhttp://www.tafisa.org/


TAFISAhttp://www.his.gov.tr/


HİS-Herkes için SporVelo city 2021


 

Copyrigt by ALDOSK © 2010 Tüm Hakkı Saklıdır. Ajans haberlerinin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak kesinlikle yasaktır. Portalımızda yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi